neděle 6. května 2018

Filmové novinky - Květen

Ahoj všichni,Dnes Vám představím některé z filmů, které se budou v českých kinech promítat v květnu. Doufám, že Vás nějaký film zaujme a půjdete se na něj podívat.


Půlnoční láska/Midnight sun
Obsah: Sedmnáctiletá Katie trpí přecitlivělostí na denní světlo, vzácnou život ohrožující chorobou. Od dětství je celé dny zavřená ve svém domě a ven může vyjít jedině v noci. Její život se změní, když jedné letní noci potká Charlieho, svou platonickou lásku, se kterým začne prožívat neobyčejný vztah.”

Žánr: Romantický, Drama

Premiéra: 10.5.2018

Přístupnost: /

Režisér: Scott Speer

Země původu: USA

Trailer naleznete: ZDE

Můj názor po zhlédnutí traileru: Podle traileru se mi to zatím líbí. Myslím, že to bude takový pěkný romantický film. Určitě přemluvím nějakou svojí kamarádku, abychom si na to zašly. Mám takový pocit, že to bude dost dojemný film. Možná bych ocenila, kdyby se to hrálo i nepředabované, protože předabovaný hlas hlavní postavy mi není nějak moc příjemný. Každopádně bych to i s dabingem přežila, ale v originále by to bylo určitě lepší. Na tenhle film bych se šla ráda podívat.


Tiché místo/A quiet placeObsah: ”Lee a Evelyn Abbottovi vychovávají tři děti. Všichni jsou zatím naživu. Velmi rychle si totiž osvojili pravidla, která začala platit po Jejich příchodu na Zemi. Kdo jsou ti Oni? Nikdo neví. Ví se jen to, že mají mimořádně vyvinutý sluch a každičký zvuk přiláká jejich pozornost. A jejich pozornost pro lidi znamená jistou smrt, což záhy na vlastní kůži poznají i Abbottovi. Ti dosud jako jedni z mála přežívali i díky tomu, že je jejich nejstarší dcera Regan neslyšící, a tak pro ně byla znalost znakové řeči absolutní nutností i v „normálních dobách“. Kromě toho vyvinuli na odlehlé farmě, kde žijí, celou řadu bezpečnostních opatření, jež je mají chránit, počínaje zvukově izolovaným sklepem a konče molitanem obalenými kostkami k Monopolům. Bude to ale k bezpečí stačit? Takový život totiž připomíná tanec v minovém poli a čekání na jednu jedinou, leč osudovou chybu. Evelyn je navíc těhotná a termín porodu se kvapem blíží. A některé životní události se bez křiku jednoduše neobejdou..”

Žánr: Horor

Premiéra: 3.5.2018

Přístupnost: Od 12-ti let

Režisér: John Krasinski

Země původu: USA

Trailer naleznete: ZDE

Můj názor po zhlédnutí traileru: Myšlenka tohoto hororu mi přijde zajímavá. I podle ukázek to vypadá celkem slibně. Střihy mezi jednotlivými scénami se mi také zdají fajn. Já osobně se na tenhle film pravděpodobně nevydám. Není to způsobeno tím, že by mě nezaujal, právě naopak. Teď však vyhledávám úplně jiný žánr filmů. Nejradši mám nyní komedie nebo dramata. Myslím, že se to ale zase brzy změní a hororům přijdu opět na chuť.


Deadpool 2Obsah: ”Připravte se na druhý příchod Wade Wilsona alias Deadpoola. Možná s ním prožijeme okamžiky, kdy jako kuchař přežívá skoro smrtící hovězí útok a hned poté prahne po splnění svého velkého snu: stát se nejvyhledávanějším barmanem v Mayberry. A zároveň se chce vyrovnat s tím, že zcela ztratil chuť a snaží se tedy znovuobjevit správné životní koření. Pátrá i po nějakém nestabilním kondenzátoru, bojuje s nindži i japonskou jakuzou a vzdoruje smečce sexuálně agresivních čoklů. Deadpool také vyráží do světa, aby objevil pro něj významné životní body: rodinu, přátelství, novou chuť prožívat dobrodružství a také, aby si zasloužil vytoužený hrneček s nápisem „Nejlepší milovník na světě“. Nebo taky ne. Deadpool je zkrátka chlapík mnoha tváří, byť by ta jeho pravá, ukrytá pod maskou, je pěkně hnusná. Ale za to nemůže. Což ovšem neplatí o jeho hodně černém smyslu pro humor a netradičním přístupu k superhrdinským pravidlům fair play..”

Žánr: Akční, Dobrodružný, Komedie, Sci-fi

Premiéra: 17.5.2018

Přístupnost: Od 15-ti let

Režisér: David Leitch

Země původu: USA

Trailer naleznete: ZDE

Můj názor po zhlédnutí traileru: Musím se přiznat, že mě trailer moc nezaujal. O prvním dílu jsem něco málo slyšela, ale že bych měla pocit, že to hned musím vidět, se říct zrovna nedá. Každopádně hodně lidem se to bude určitě líbit, takže jestli Vás film zaujal, tak na něj neváhejte jít. Na jedničku jsem slyšela hodně chvály, tak snad v tom i dvojka bude pokračovat.


Solo: Star Wars StoryObsah:”Naloďte se na Millennium Falcon a vydejte se do předaleké galaxie ve filmu Solo: Star Wars Story, zbrusu novém dobrodružství nejoblíbenějšího syčáka v galaxii. V řadě troufalých eskapád hluboko v temném a nebezpečném zločineckém podsvětí potkává Han Solo nejen mohutného Chewbaccu, svého budoucího kopilota, ale narazí i na nechvalně známého hazardního hráče Landa Calrissiana. Na této cestě se zrodí jeden z nejnepravděpodobnějších hrdinů ságy Star Wars.”

Žánr: Akční, Sci-fi

Premiéra: 24.5.2018

Přístupnost: /

Režisér: Ron Howard

Země původu: USA

Trailer naleznete: ZDE

Můj názor po zhlédnutí traileru: No, viděla jsem zatím pouze jeden díl Star Wars, a světe div se, zaujalo mě to. Bohužel jsem se podívala na jeden z těch posledních dílů, takže jsem polovinu toho filmu nechápala. Někdy si to musím pustit popořadě. Jestli jste fanouškem Star Wars, tak Vás na tenhle film asi ani lákat nemusím. Jestli o tom slyšíte poprvé, tak Vám doporučím, abyste se nejdříve podívali na ty předchozí díly. Podle traileru si troufám říct, že se tenhle film povede.


Psí ostrov/Isle of DogsObsah:”Japonské souostroví, za dvacet let od dnešních dnů. Psí chřipka dosáhla epidemických rozměrů, její ohnisko leží ve městě Megasaki. Hrozí, že přeskočí z psích nositelů na člověka. Starosta Kobayashi vyzývá k okamžité karanténě. Tedy k vyhoštění a izolaci všech toulavých i domácích psů. Oficiálním dekretem se psí exilovou kolonií stává nedaleký ostrov sloužící zatím jako skládka odpadků. Stává se z něj Psí ostrov. O šest měsíců později na této opuštěné skládce nouzově přistává jednomotorový, miniaturní letoun Junior-Turbo Prop. Smečka pěti hladových a divokých psů v jeho troskách objeví dvanáctiletého pilota. Je to Atari, sirotek, jehož pěstounem je právě starosta Kobayashi. Atari s pomocí svých nových psích přátel začne hledat svého ztraceného psa Flíčka a při tom postupně odhalí spiknutí, jehož cílem je likvidace všech psů z města Megasaki.”

Žánr: Animovaný, Dobrodružný, Fantasy, Drama

Premiéra: 10.5.2018

Přístupnost: Od 12-ti let

Režisér: Wes Anderson

Země původu: USA/DE

Trailer naleznete: ZDE

Můj názor po zhlédnutí traileru: Když jsem se dočetla, že tento film je od 12-ti let, tak jsem byla dost překvapená. Měla jsem za to, že to bude taková ta typická moderní pohádka pro děti všech věkových kategorií. No, podívala jsem se na trailer, a za mě teda nic moc. Někomu se to možná líbit bude, ale mně šíleně vadí způsob animace tohoto filmu.


Zdroje obsahu a obrázků: ZDE a ZDE

Zaujal Vás některý z těchto filmů? Co jste viděli poslední dobou? Máte v plánu jít do kina?
 

2 komentáře:

 1. Na Půlnoční lásku bych strašně chtěla, ale nemám bohužel s kým...nikdo očividně nemá rád romantiku:D.
  Windy pink style

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je škoda :/ Ale určitě ještě někoho přemluvíš :)

   Vymazat