pátek 27. dubna 2018

Má bývalá brigáda #1 (Práce v Cukrárně)

Ahoj všichni,

 
 
Dnes bych Vám chtěla říct něco málo o své první brigádě. Jelikož jsem studentka, tak jsem nějaké brigády měla a nějaké, předpokládám, ještě mít budu. Proto bych se s Vámi chtěla postupně o všechny své zkušenosti a zážitky podělit.

 Mou úplně první brigádou (když nepočítám mytí aut rodičům) byla práce v cukrárně. Na toto místo jsem se hlásila asi 2 měsíce po svých patnáctinách. Byly prázdniny a já jsem si chtěla nějak přivydělat. Do té doby jsem s žádnou pořádnou prací neměla zkušenost, takže jsem si představovala, jak to bude všechno dokonalé: budu dělat dorty, točit zmrzlinu a všichni budou šťastní. To jsem se však ohromně mýlila.
 
Do cukrárny mě přijali a já byla nejvíc šťastná osoba na světě a hrozně jsem se na to těšila. 
 
První den jsem přišla do práce, a vedoucí mě hned poslal dozadu do kuchyně mýt nádobí. A že ho bylo! Přísahám, myla jsem ho tam 3 hodiny vkuse. Nevím, co všechno se přes noc vyrábělo, ale bylo toho neskutečně moc. Náladu mi moc nevylepšilo ani to, že když jsem všechno konečně umyla, tak jsem dostala za úkol skládat a rovnat krabice na cukroví. Z toho jsem nijak odvařená taky nebyla. Těšila jsem se, že budu dělat různé zákusky, chlebíčky a všelijaké dobroty. Místo toho jsem myla nádobí nebo skládala a nosila krabice. Domů jsem přišla zklamaná a unavená, ale říkala jsem si, že další dny to bude lepší.

 
 
Bohužel byl den co den stejný. Má práce byla buď umývání nádobí, čištění stolů, skládání krabic nebo vytírání. O dělání chlebíčků jsem si mohla nechat leda tak zdát. Jelikož nerada uklízím, tak si dovedete představit, že takhle práce pro mě byla noční můrou. Když jsem se šéfa zeptala, jestli bych nemohla dělat chlebíčky nebo nějaké zákusky, tak mi řekl, že mám dělat, co je potřeba. Což bylo každý den mytí nádobí.
 
No, v té cukrárně jsem vydržela měsíc, pak už jsem to vážně nedávala. Představa toho, že každé ráno v 7 vstanu a od 8 do 4 budu uklízet, nebyla nic pro mě. Každopádně jsem věděla, co určitě už nikdy v životě nebudu chtít dělat. Ráda si povídám s lidmi, a při této práci jsem si mohla povídat leda tak s hrncem, který jsem myla. Prostě... Tahle brigáda byla pro mě za trest. Celých 8 hodin jsem nevylezla z kuchyně, kde jsem byla pořád sama. Ani nijak skvěle neplatili, měla jsem 60,- na hodinu. Docela bída, no.
 
Ale během této brigády jsem zjistila, že si svou další chci hledat někde, kde budu pracovat s lidmi. A když ne to, tak  něco, co mě alespoň trošku baví. Haha, myslíte, že se mi to povedlo? :D
 
 
Pamatujete si na svou první brigádu? Měli jste ze své práce radost nebo jste z ní měli stejné pocity jako já z několikahodinového mytí nádobí? :D Já se teď sama divím, že jsem tam ten měsíc vydržela.

(Obrázky jsou použity z této stránky)
 

22 komentářů:

 1. Brigádníci bývají většinou na ty pomocné práce, no. Já si na svou první brigádu taky pamatuju. Pracovala jsem od nějakých 14-ti hodin do cca 22:00. Podle toho, kdy přijelo poslední auto z pole. Pracovala jsem v zemědělském podniku v období žní a byla jsem za tu brigádu nesmírně ráda. Vždy, když přijelo auto, vylezla jsem na takové schůdky, nabrala do kelímku zrní, v kanceláři změřila vlhkost a potom jsem údaje zapisovala do tabulek na pc. A potom třeba dalších 15 minut jsem čekala na další auto. Takže to byla taková pohoda, no. Ale když pršelo, měla jsem volno. :-)
  welcometomyworld

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro mě to byl tenkrát obrovský šok :D Tvoje první brigáda zní docela zajímavě :) Rozhodně zajímavěji než mytí nádobí :D

   Vymazat
 2. Moje úplně první brigáda bylo rozdávání letáku ve městě. Byl únor, hrozná zima a brzy tma. Jakmile někdo viděl, že v ruce držím leták, tak utíkal pryč. A ke všemu nám jich vždycky dali hrozně moc, i když jsme jich chtěli méně. Od té doby si ve městě čas od času leták ze solidarity vezmu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To chápu, takhle něco někomu vnutit je vždycky nejhorší :D

   Vymazat
 3. Moje první brigáda byla v Albertu, kdy jsem 8 hodin měla vybalovat zboží. No, když bylo co vybalovat, tak to bylo fajn, i když mi to nejdýl zabralo vždycky jen čtyři hodiny a ty další čtyři jsem chodila mezi regálama a pořád sedovala hodiny a očima posouvala rafičky :D

  Maris Novotná

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem taky vždycky hypnotizovala hodiny :D

   Vymazat
 4. Já měla první brigádu v supermarketu a byla tam hodně protivná vedoucí, která mě vyhodila prakticky po dvou týdnech, že se jí moje práce nelíbí. Podotýkám, že jsem měla směny vždycky, když ona tam nebyla, takže mě při práci nikdy ani neviděla a já dělala všechno tak, jak mi řekli. Pořád jsem doplňovala zboží a kolikrát přišli i zákazníci protivní. No, moc jsem si to tedy neužila, praxe se školou byla mnohem lepší. :D

  LENN

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To věřím, protivný šéf je vždycky to nejhorší, co tě může potkat :/

   Vymazat
 5. Tak z tohohle bych taky byla zklamaná, každopádně aspoň sis zkusila, jaké to je :)
  MyGoldenMind

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, jo, každá zkušenost se počítá :)

   Vymazat
 6. Jé také jsem psala článek o zkušenostech s brigády :).
  Nejsem jediná, kdo má špatné zkušenosti s první brigádou :/. Jako já bych v té cukrárně nevydržela ani měsíc :DD. Já měla brigádu v obchodě se sportovními věcmi :D a bylo to příšerné :) v té době jsem měla 65 Kč na hod a jako byla jsem z toho nadšená do té chvíli než jsem zjistila, že vedoucí nabízí lidem podle toho, jak se mu líbí. Strkali mě na místa, kde jsem ani být neměla a naposledy jsem tam byla, když mě strčili k servisu kolům atd. a kdyby někdo přišel, tak mám někoho zavolat... noooo jako 9 hodinová směna a stát a čumět? :D no šílený! Dovršela to paní, která přišla s kolem a já jí řekla, že zavolám vedoucího ať počká.. paní mě za to seřvala. No to byla moje poslední kapka, ale vydržela jsem tak 3 měsíce s tím, že jsem to tam začala nesnášet po 3 směně, kdy jsem vážně nedělala to co mám + mi vycházeli vstříct jen se směny, když jsem měla školu, ale o víkendu po mě chtěli celý dny a nezajímalo je to. Mě to sice nevadilo, ale měla jsem zabitý celý den a v 16 letech no nic moc :D

  Shard of Dreams

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to jsi taky měla zajímavé, no :D

   Vymazat
 7. Každá podobná zkušenost mladého člověk posune. Já takto strávila 3 dny v obchodě s oblečením v jednom nákupním středisku a stačilo mi to, abych věděla, že tudy cesta nepovede. Dvanáctky směny a stále na nohách, bez jakéhokoliv odpočinku nebo rozptýlení; i zajít si na oběd nebo WC byl problém.

  Když nepočítám výpomoc s dětmi na táboře, což byla moje úplně první placená brigáda, tak jsem byla rok a půl v call centru. Začínala jsem v čerstvých 17 a dlouho pak nebyla možnost dělat něco jiného, protože všude chtěli ukončenou střední nebo aspoň 18 let. V call centru velmi dobře platili a seznámila jsem se tam s lidmi, se kterými jsem i po dalších 7 letech v kontaktu. Práce sice otravná, ale rychle utíkala a prostředí bylo taky fajn, takže já měla první zkušenost dobrou. Navíc mě to nasměrovalo k ekonomii, kterou bych se asi jinak studovat nevydala. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mě taky štve, že všude chtějí 18+ :/

   Vymazat
 8. super článok :) aj zlá skúsenosť je skúsenosť a aspoň vieš, kam sa odtiaľ chceš pohnúť ;) ja som mala to šťastie, že moje prvé brigády boli cez internet a prišla som si vďaka nim k veľkým peniazom, čo bolo na môj vek parádne :)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovědětVymazat
 9. Já měla všechny brigády přes známé, ale většinou to bylo mytí aut rodičům či roznášení letáků, což někdy byla fakt v tom horku hrůza.

  TheWayByA

  OdpovědětVymazat
 10. Já budu mít první brigádu až v létě, tak jsem zvědavá:D.
  Windy pink style

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak doufám, že s ní budeš mít lepší zkušenosti než já :D

   Vymazat
 11. Moje první brigáda byla v kiosku na koupališti a i letos budu dělat pro stejného šéfa, stejně jako minulý a předminulý rok, ačkoliv od loňského roku tedy už v samoobsluze. Já mám zase problém, že se všude musím dopravit sama a ono nic moc jakože nejezdí, prostě malá vesnice, co není na většině map....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To chápu :/ Já jsem naštěstí s dopravou nikdy neměla problém :)

   Vymazat