čtvrtek 14. září 2017

Chorvatsko + PHOTODIARY

Ahoj všichni,


V Chorvatsku jsem byla někdy začátkem července. Bohužel jsem neměla čas napsat článek o této zemi dříve, tak jsem se k tomu dostala až teď, po tak dlouhé době.

Naše dovolená začínala jako obvykle odjezdem do Německa. Abych zabila nudu v autě, tak jsem si klasicky pustila nějaký film. Trasa Praha-Berlín byla zdlouhavější než obvykle. Asi 3x jsme zastavovali kvůli bouřce a silnému dešti. Po asi 5-ti hodinách jsme konečně dojeli. Přespali jsme u jednoho známého a následujícího rána už na nás čekalo letadlo. Měli jsme docela zpoždění, protože počasí v Německu nebylo zrovna ideální.


První část letu také nebyla zrovna ideální, samá turbulence. Když jsme se však dostali nad mraky, tak už to bylo v pořádku. V Chorvatsku se nedalo o špatném počasí ani mluvit.


Přistávali jsme ve Splitu. Mají tam dost zajímavé letiště, moc se mi líbí.


Bydleli jsme 10 minut jízdy autem od letiště, takže hodinu po přistání jsme se koupali v moři. A nesmím zapomenout zmínit ani bazén. Do toho jsme moc nelezli, protože tam byla dost studená voda.


Někdy jsem byla vážně dost ráda, že jsem si s sebou vzala boty do vody, protože tam bylo neskutečné množství ostrých kamenů a ježků, ale někdy i moc hezkých mušliček.
Moc se mi líbily různé stavby, hlavně kostelíky a různé památné sloupy. Kromě toho tam byla taky velká spousta cukráren, a toho jsem také dost využívala. Musím říct, že zmrzliny tam měli ještě lepší než na Kypru. Pak mě taky docela dostalo, že v Chorvatsku prodávají Nestea čaje v úplně jiných příchutích než v Česku, například pomeranč, lesní ovoce, maliny, jahody...


A nyní už k mému asi největšímu zážitku z Chorvatska - plavbě lodí. Na tu jsem se docela těšila, protože přece jenom lodí moc často nejezdím. A nezklamalo mě to. Byla to nádherná podívaná. Navíc jsme každou chvíli někde zastavovali na koupání. Někde bylo moře vážně průzračné.
Ti ježci? Dost lidí, co neměli boty do vody mělo docela problém se přes ně dostat... A pár ježků se i vytahovala z nohou.


Ta čokoládová fontánka byla taky něco!
 A po 5-ti krátkých dnech už zbývalo opět jen balení a cesta zpátky do Česka.
 
 
A Vy jste někdy byli v Chorvatsku? Líbilo se Vám tam? A taky jste tam měli tolik mořských ježků?17 komentářů:

 1. Jé, čokoládová fontána! :) Nestea v různých příchutích jsou taky dobré, ty bych ochutnala. fotky jsou krásné, ale ty ježky ti teda nezávidím. My letos v Bulharsku měli zase pro změnu spoustu žahavých medúz, dost to pálilo a taky jsem nechtěně na jednu sáhla, brr, hrozně slizké. Jinak jsem v Chorvatsku ještě nebyla, ale chci se tam někdy podívat :)

  LADY LENNA

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na medúzy jsem narazila jednou v Egyptě a nic příjemného to teda taky nebylo :D

   Vymazat
  2. To věřím :D tak aspoň vím, s čím v Chorvatsku počítat :) :D

   Vymazat
 2. V Chorvatsku snad ani jinak než nádherně být nemůže :) Krásné fotky! :)

  Another Dominika

  OdpovědětVymazat
 3. Krásné fotky :) Chorvatsko mám moc ráda, hlavně to průzračné moře... akorát jsem za své tři návštěvy nenarazila na ani jednu čokoládovou fontánu, což mě mrzí! :(

  https://majahampeisova.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 4. to sú krásne fotky! musím sa priznať, že v chorvátsku som ešte nebola... ale veľmi ho túžim navštíviť! :).

  KEJMY ♥.

  OdpovědětVymazat
 5. tiež som bola tento rok v Chorvátsku a bolo tam úžasne a najradšej by som sa tam hneď vrátila. Veľmi som si tam obľúbila čaje Franck len škoda, že u nás sa nedajú kúpiť. Na morských ježkov som nenatrafila skôr na kraby.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak nejsem sama, komu se tam líbilo :)

   Vymazat
 6. Chorvatsko je nádherné, ta plavba lodí musela být úžasná!:D
  Windy pink style

  OdpovědětVymazat
 7. Hneď by som tam šla. V Splite sme boli na výlete, no žiaľ dosť pršalo, takže sme sa ďaleko nedostali. Bývali sme v Duce neďaleko mesta Omiš. Podľa mňa je Chorvátsko nádherná krajina a má veľmi pekné more. Ani pláže neboli nejako extra preplnené, asi záleží kde no mne sa tam veľmi páčilo.
  Bianka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máš pravdu, to moře mi připomíná Karibik :)

   Vymazat