neděle 3. září 2017

Back to school - Rady a tipy

Ahoj všichni,
Zdroj
 

Za chviličku je tady zase škola... No, co naděláme. Doufám, že budete mít začátek roku co nejpříjemnější. Dneska bych Vám chtěla dát pár tipů a rad ohledně školy, tak doufám, že aspoň nějaké z nich Vám budou užitečné.Rozvrh

Začnu asi tím nejdůležitějším, a to rozvrhem. Myslím, že každý z nás má problém si zapamatovat,  kterou hodinu v jaké třídě má. Proto bych Vám doporučila dát si rozvrh na tapetu na mobilu, alespoň první měsíc školy. Mobil máte po ruce skoro pořád, takže jenom odemknete displej a hned vidíte, v jaké třídě máte jakou hodinu.


Quizlet

Myslím, že o téhle aplikaci jste už někdy slyšeli. A pokud ne, tak to hned musíte napravit. Je to jeden z mých největších pomocníků. V téhle aplikaci si můžete vyrobit různé oboustranné kartičky a pak můžete sami sebe zkoušet. Já to nejčastěji využívám, když se učím slovíčka.


Diář

Co je psáno, to je dáno. Tímhle se řídím. Když nám ve škole zadají nějaký domácí úkol či projekt, tak si to hned zapíšu do diáře. Mám to na očích a nehrozí, že na to zapomenu. Pokud nejste zrovna milovníkem papírovým diářů, tak si můžete stáhnout diář či poznámky do telefonu.


Dobrovolné domácí úkoly

To je skvělá příležitost, jak si šplhnout u učitelů. Pokud můžete, tak je dělejte. Nebo se o to alespoň snažte. Učitel to vždycky ocení a když se pak bude rozhodovat mezi lepší a horší známkou, tak je dost velká pravděpodobnost, že se přikloní k té lepší.


Co můžeš udělat hned, neodkládej na zítřek

S tímhle mám dost velké problémy. Vždycky si totiž řeknu, že to můžu udělat později. A z později se vyklube zítra. A ze zítra až na poslední chvíli. Takže to občas dopadá i tak, že se začnu učit v neděli večer, když v pondělí ráno píšu písemku. Proto je lepší dělat věci hned, ať je to sebevíc nepříjemné.


Zkoušení

Pokud můžete, tak se nechte vyzkoušet hned ze začátku školního roku. Učiva není tolik a vy si můžete nasbírat dobré známky. Já mám takových 70% svých dobrých známek z prvních dvou měsíců školního roku.


Barvičky

Když se něco učím, tak se snažím používat různé fixky, zvýrazňovače a barevná pera. Učení je zábavnější a mnohem lépe si to pak i zapamatujete.


Pěkné pomůcky

Nevím, jak vám, ale mně se hned lépe zapisuje učivo s pěknou propiskou a nějakým zajímavým sešitem...
 
 
Ve dvou se to lépe táhne
 
Najděte si ve škole nějakého parťáka, se kterým si budete pomáhat. Když pak dostanete nějaký domácí úkol, či projekt, tak si můžete práci rozdělit. Je také dost velká pravděpodobnost, že každému z vás půjde jiný předmět. Vy mu můžete pomoci třeba s angličtinou a on vám naopak pomůže s dějepisem.


Hlasový záznamník
 
Když jste unavení a nechce se vám poslouchat učitele a dělat si poznámky, tak si na mobilu jednoduše zapnete hlasový záznamník. Doma si pak danou látku můžete poslechnout znovu. Nemělo by se vám to ale stávat moc často.
 
 
Odměňujte se
 
Když napíšete dobře důležitou písemku nebo se vám povede prezentace, tak se odměňte. Je jedno, jaká to bude odměna, jestli káva s kamarádkou, dobrý oběd nebo nový kosmetický výrobek. Hlavně, když vám to udělá radost.
 
 
 
A co usnadňuje začátek roku Vám? Potrpíte si také na hezké školní pomůcky? A máte ve škole nějakého super parťáka?

6 komentářů:

 1. Hezký článek, mně na střední pomáhal rozvrh v mobilu, barvičky a kamarádka. Dobrovolné zkoušení či úkoly, věděla jsem, že to je dobré, ale nikdy jsem se k tomu nedokopala :D Stejně tak průběžné učení, všechno jsem se ve stresu drtila večer (někdy i noc) před testem :D ale teď jdu na vysokou, tak se to průběžné učení budu muset naučit, jinak budu v koncích :D Super parťáky jsem našla už na seznamováku :)

  Lady Lenna

  OdpovědětVymazat
 2. Skvělý článek! Tu aplikaci neznám, ale už stahuji:D. Jinak ve škole je pár kamarádek, se kterými se na písemky vždycky učíme, takže o super parťáky nemám nouzi:D
  Windy pink style

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Super parťáci jsou pro mě jedna z nejdůležitějších věcí :D Pomáhají mi nějak ten stres ze školy odbourávat :)

   Vymazat
 3. hi, ım a new follower on your blog from gfc ...
  I hope you will be back ...
  http://soslubadem.blogspot.com.tr/

  OdpovědětVymazat