neděle 9. července 2017

Kypr - III. část + PHOTODIARY

Ahoj všichni,Je tu další článek z Kypru (ano, už třetí). Jestli jste ještě nečetli první a druhou část, tak je najdete ZDE-PRVNÍ(KLIK) a ZDE-DRUHÁ(KLIK). A teď už můžeme pokračovat...
Již minule jsem se zmínila o tom, že se vydáme do zábavního parku, a to jsme taky udělali. Součástí zábavního parku je velké točící se kolo, vystřelovací koule, horská dráha, bungee jumping  a točící se rameno. Musím se přiznat, že jsme nebyli ani na jedné atrakci, protože jsme byli předtím na jídle a moc se nám potom nechtělo se někde točit a taky bylo dost teplo, takže by to nemuselo být zrovna dvakrát příjemné. V Česku mám tyhle adrenalinové atrakce ráda, nejčastěji je navštěvuji na Matějské, ale tady jsem to pro jednou vynechala, no.


V noci byly všechny atrakce moc hezky nasvícené. Bohužel mi to vůbec nešlo vyfotit a skončilo to vždycky rozmazaně. Tak tahle romazaná fotka je jen pro představu, jak to svítí.
 

Jelikož už nás ten písek trochu omrzel, tak jsme zase začali chodit na skalnatá místa. Asi to budeme střídat. Jednou písčitá pláž, jednou skály.

Další den jsme se rozhodli, že pojedeme na nejvýchodnější část tohoto ostrova, Konnos. Z Ayia Napy je to autobusem cca 15 minut. To jste však ještě neviděli místní autobusy. Pražská MHD je poloprázdná proti tomuhle. Navíc tu měly autobusy tak 20 minut zpoždění. Ale obrovskou výhodou je klimatizace. Alespoň nemáte pocit, že se uvaříte. Když už řidič viděl, že se do autobusu nikdo další nevejde, tak prostě na zastávkách nezastavoval. Zastavoval až pár metrů za zastávkami, aby nemohl nikdo další nastoupit. Nebo byla také docela zajímavá část, kdy autobus jel do zatáček. To jsme se docela otloukli. Během patnáctiminutové cesty na mě spadlo a šláplo 6 lidí.


Po nepěkné jízdě autobusem už nás naštěstí čekaly jen hezké věci. Hned, jak jsme vystoupili z autobusu, jsme měli krásný výhled na moře.

Když jsme se šli trochu projít po okolí, tak jsme viděli i ”Kyklopovo oko”. Je to objekt ve skále, který připomíná oko. Tento výlet nám doporučili místní lidé.

”Kyklopovo oko”Nejvýchodnější část ostrova

Moc pěkné zde bylo i šnorchlování. Bylo tu spoustu krásných ryb a bohužel i nějaké ty medúzy. Na ty jsme však narazili až dost daleko od pobřeží.
Zamilovala jsem si tady jednu sladkost, a to konkrétně tyhle Caprice čokotyčinky. To je prostě závislost. Už jsem se o nich zmínila i na Facebooku-ZDE(klik).


Jak jsem již psala v předchozím článku, každý pátek tu jsou různé akce a oslavy. Vždycky všude rozdávají různé letáčky a lákají nás, abychom se přišli podívat. No, většinou nás přemluví.


Kromě moře a zmrzliny miluji ještě jednu věc, a tou je bazén. 
Nevím proč, ale všichni si fotili tenhle strom. No tak jsem ho samozřejmě vyfotila taky. Myslím, že už na Kypru nějaký ten rok asi roste, protože vypadá dost staře.Doufám, že se Vám článek líbil. My už máme před sebou posledních pár dní, takže příště bude již poslední článek o Kypru.

20 komentářů:

 1. Kypr musí být opravdu nádherný! :) Moc se mi líbí, že různě cestujete a neležíte celý den "jen" na pláží ;)
  Moc se mi líbí i tvůj blog, stala jsem se pravidelnou čtenářkou :)

  Another Dominika

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju :) Na dovolených se snažíme jak odpočívat, tak i být trošku aktivní :D

   Vymazat
 2. to ruské kolo s pozadím zapadu slunce vypadá krásně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V noci to bylo ještě hezčí, ale bohužel to můj foťák neuměl vyfotit tak, aby to bylo nerozmazané :(

   Vymazat
 3. Vypadá to krásně, ale z těch atrakcí mě teda mrazí :D dělá se mi špatně i na obyčejném řetízkáči či houpačce, takže tyhle věci raději vynechávám :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To já mám naopak ráda tyhle atrakce :)

   Vymazat
 4. to moře je nádherný! jednou bych se tam taky ráda podívala :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím a doufám, že se tam taky jednou podíváš :)

   Vymazat
 5. Nádherné fotky, až i závidím :D ta první je moc povedená. )

  OdpovědětVymazat
 6. Já na takové atrakce bych nešla ani v Česku :D Ty skalnaté pláže vypadají taky úžasně ♥ Kyklopovo oko nevidím, ani když se na to koukám 500 hodin :D :D Že každý fotí ten strom naprosto chápu, je mega úžasný!!
  Těším se i na poslední článek.
  Měj se v lásce,
  Janet S. ( http://janetsonrisa.blogspot.com/ )

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já to Kyklopovo oko taky chvilku hledala :D

   Vymazat
 7. Och je tam strašne krásne a tie atrakcie, hneď by som šla. :)

  Rebelliouslily

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já bych se tam hnedka zase vrátila :D

   Vymazat
 8. Miluju fotodiary. A tyhle fotky? Awww. Hnedd bych vyrazila nekam na dovcu :D a dala bych si ty cokotycinky mnam mnam.

  OdpovědětVymazat
 9. Zrovna letos jsem při výběru, kam pojedu letos na dovolenou, o Kypru přemýšlela, ale nakonec jsem od nápadu upustila, ale když vidím tyhle fotky, tak celkem lituji, ale alespoň vím, kam příští rok! Vypadá to tam opravdu nádherně!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jestli máš příležitost, tak si tam určitě zaleť. Bylo tam fakt nádherně :)

   Vymazat
 10. Bože to moře je nádherný! A nevím jestli bych se nebála na to kolo vůbec jít:).

  http://windypinkstyle.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat