středa 15. února 2017

Jak bojuji s nemocemi?

Ahoj všichni,
Chřipkové období už skoro pominulo, ale stále je tu to ”skoro”. V tomto článku bych chtěla shrnout, jak se chřipce a nachlazení bránit či jak s ní bojovat. Většinu tipů budete určitě znát, ale snad se dozvíte i něco nového...
 

Prevence

Největší prevencí je dle mého příjem vitamínů (ovoce a zelenina) a teplé oblékání. Je lepší mít na sobě několik vrstev a postupně se svlékat než mít jen jednu či dvě. Také se určitě nevyplatí chodit spát s mokrými vlasy. To je pak skoro jisté, že Vás bude ráno škrábat v krku.

Při chřipce

Čaje
To je něco, co mi vždy pomůže. Nejradši mám zázvorový s citrónem a medem, ten Vás zaručeně chřipky zbaví.
 
Křen
Když  si nastrouháte křen a vymačkáte si z něj tu šťávu, tak Vás to vyžene z postele hodně brzy. Moc dobře to nechutná, ale funguje to opravdu skvěle.
 
Česnek
Jezte jídla s česnekem a cibulí. Takové topinky nebo přímo česnečka jsou ideální. Pořádně Vás to vypálí.
 
Spánek
To je jedna z nejdůležitějších věcí. Měly byste si pěkně odpočinout a také ležet v teple. Když jsem nemocná, tak si vezmu teplé ponožky a pod pyžamo si dám ještě triko s dlouhým rukávem. Nutností je také teplá peřina.
 
Mastičky
Jestli máte nějakou mastičku jako je ”Tygří mast”, tak ji určitě využívejte. Když si ji namažete pod nos, tak se bude hned lépe dýchat. Ale pozor na oči!
 
Jelení lůj
Rtům dává nemoc také pěkně zabrat a proto byste na ně neměly zapomínat.
 
Léky
Pokud možno, tak se snažte vyléčit bez léků, ale vždy to není možné. Aspoň něco na rýmu je vždy potřeba. Já preferuji Olynth. Na škrábání v krku si občas vezmu Strepsils a proti horečce Paralen nebo Coldrex.
 

 
 
 


1 komentář: