pondělí 2. dubna 2018

Göteborg + PHOTODIARY

Ahoj všichni,


Chvíli před Velikonocemi jsem navštívila toto švédské město. Ve Švédsku jsem předtím ještě nikdy nebyla, takže jsem moc ráda, že jsem se opět podívala do nějaké nové země.

Letěli jsme přes Hamburk, kde bylo mezipřistání. Jelikož jsme letěli v noci (asi někdy kolem desáté), tak jsme měli příležitost vidět nasvícený Hamburk a různá další města nad kterými jsme přelétali. Musím říct, že není nic hezčího než tyto noční pohledy. Všechno nádherně svítí a je to prostě úžasné. Mrzí mě, že nemám žádné kvalitní fotky této nádhery, protože můj foťák nespolupracoval a musela jsem to fotit telefonem, takže je to dost rozostřené.Když jsme konečně doletěli (to už jsem měla v sobě dvě coly a jedno kafe), tak bylo něco málo po půlnoci a čekal nás transfer na hotel. Ten naštěstí nebyl vůbec daleko. Z hotelu jsme schopni vidět na letiště, takže je to opravdu kousíček. Na hotelu jsme se ubytovali opravdu rychle. Pokoj nám dali asi do 5-ti minut, za což jsem byla ráda, protože v jednu ráno se mi fakt nikde čekat nechtělo. Oznámili nám, že snídaně je od 4:30, z čehož jsem měla docela šok. Naštěstí byla asi až někdy do 9-ti. I to je pro mě docela problém, protože nějaké ranní ptáče zrovna nejsem. No, na pokoj jsme dorazili někdy kolem půl druhé, jelikož náš hotel nebyl zrovna malý a asi 3x jsme zabloudili. To ale nebylo naší vinou. Ptali jsme se nějaké paní z personálu, kudy máme jít a ona nás poslala nahoru a doleva. A co myslíte? Náš pokoj byl vpravo nahoře, v úplně jiné části hotelu. Když už jsme se tedy konečně dostali na pokoj, tak jsme si vyčistili zuby, osprchovali se a padli do postele. Spali jsme necelých 6 hodin, protože se tradovalo, že tu je vždycky výborná snídaně, kterou jsme v žádném případě nechtěli zmeškat.
A snídaně byla opravdu skvělá. Já nevím jak vy, ale já se vždycky na hotelových snídaních brutálně přecpu. Chci toho vždycky ochutnat co nejvíce a pak to dopadá tak, že ještě další 2 hodiny nejsem schopna chodit. A ani tady tomu nebylo jinak. Jelikož tu bylo na výběr opravdu hodně věcí (vyfotila jsem pouze polovinu jednoho stolu, protože ostatní hosté se na mě netvářili zrovna příjemně), tak jsem se dost přecpala. Byly tam nějaké 4 základní stoly. První stůl byl pouze s nápoji. Tam byla jak klasika, jako třeba kafe, mléko, horká čokoláda, sypané čaje, sáčkové čaje, tak i dost netradiční nápoje. Mohli jste tam najít 100% borůvkové, pomerančové, grepové, hruškové a různé další džusy. Byly tam i milkshaky. Ty byly fakt skvělé. Myslím, že jenom během té hodiny jsem vypila třeba litr džusů a pak třeba ještě litr dalších různých věcí. Taky se tam nacházela jakási zázvorová šťáva. Ta se nalívala do takových malých panáčků. Jelikož mi v letadle nebylo zrovna nejlíp, tak jsem si řekla, že bych si to mohla jako prevenci dát. Byla to opravdu síla, musela jsem to pít tak na 6x. Totálně mě to vypálilo. U dalšího stolu byly vajíčka na několik způsobů a různé párky, klobásy, uzeniny a pečivo. Já na párky moc nejsem, takže od tohoto stolu jsem odešla s několika kousky slaniny, míchanými vajíčky a houskou. U třetího stolu byly různé pomazánky, sýry a šunky... Prostě všechno, co se dá dát na pečivo. Z druhé strany stolu byly vločky, mléka a jogurty. Já jsem se zastavila hlavně u toho mléka. Vyzkoušela jsem tu kokosové, mandlové, vanilkové a pak nějaké, na kterém byl obrázek rostlinky. To absolutně netuším, co mohlo být. Kromě toho tam bylo i sušené ovoce. U posledního stolu byly sladké věci a ovoce. Tam jsem si toho vzala asi nejvíc. Radši ani nechci vědět, kolik melounů a dalších druhů ovoce jsem spořádala. Každopádně, abych to nějak shrnula, tak snídaně byla skvělá.Po snídani jsme měli v plánu procházku, ale vzhledem k tomu, jak jsme se přejedli, to nebylo možné. Tím pádem jsme šli na pokoj, kde jsme byli celé dopoledne. Koukali jsme se na švédské programy, a snažili jsme se aspoň něco málo pochytit. Asi Vás nepřekvapí, že na oběd jsme neměli ani pomyšlení. Odpoledne, když už nám slehlo a bylo venku tepleji (stejně moc teplo nebylo), tak jsme se šli projít po okolí. Jelikož tu byl sníh, tak vypadalo všechno nádherně.

Zastavili jsme se také znovu na letišti. Tam jsme si koupili dvě švédské čokoládové tyčinky. Všimli jsme si, že na letišti už mají velikonoční výzdobu.

Po docela dost dlouhé procházce jsme si šli odpočinout do sauny. Tam jsme byli zbytek dne. Chtěli jsme si jít lehnout už po osmé hodině, ale to nám nějak nevyšlo. Nakonec jsme šli spát asi někdy kolem druhé hodiny ráno. No, vstávali jsme v 5:30, takže ráno to úplně příjemné nebylo. Do Prahy jsme dorazili někdy před polednem a už jsme v sobě měli 3 kafe. Každopádně tento krátký výlet do Švédska jsem si moc užila. Docela mě mrzí, že jsme tam nezůstali déle.A ještě k té sauně... Líbilo se mi tam, že jste si mohli hned u vstupu vzít různá mýdla a ručníky. Ta mýdla tak nádherně voněla...
 
 
Byli jste někdy ve Švédsku? Chtěli byste se tam podívat? Cestujete rádi?

12 komentářů:

 1. Ježiš, ty snídaně musely být úžasné:D. Hlavně já bych si užila ty džusy:D. Švédsko je nádherné, jednou bych se tam určitě chtěla podívat:).
  Windy pink style

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak snad se tam jednou taky podíváš :) A ty snídaně byly úžasné :D

   Vymazat
 2. Super článok! Určite budem sledovať ďalej!:)

  OdpovědětVymazat
 3. Ve Švédsku jsem bohužel nikdy nebyla, po nějaké cestě na sever toužím už delší dobu. Jinak moc hezké fotky, líbí se mi hlavně to jídlo :D Podobně jsme to měli ve Španělsku a ty snídaňové výběry jsem měla ráda, ale stejně jako ty, nejsem ranní ptáče :D

  LENN

  OdpovědětVymazat
 4. Taky bych ráda někdy Švédsko navštívila. Krásné fotky, určitě to musel být skvělý výlet :)
  MyGoldenMind

  OdpovědětVymazat
 5. super výlet ;) do Švédska by som teda šla aj ja :)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovědětVymazat