sobota 31. března 2018

Filmové novinky - Duben 2018

Ahoj všichni,Dnes tu mám po hodně dlouhé době článek o filmových novinkách. Konkrétně o filmech, které budou mít v českých kinech premiéru v dubnu. Opět jsem vybrala jenom 5 filmů, jelikož kdybych Vám měla představovat všechny, tak tu ještě nějakou chvíli budeme.Až na dno/SubmergenceObsah: ”Když se v Normandii během pobytu u moře britský tajný agent James náhodně na pláži setká s podmořskou bioložkou Danielle, jejich cesty se na chvíli spojí a vytvoří se mezi nimi silné pouto. Čas jejich sblížení je však limitován právě a pouze jen na těchto pár dnů na poklidném francouzském pobřeží. Po nich přichází čas odloučení s nejistotou možného příštího setkání. John odjíždí do východní Afriky na nebezpečnou misi namířenou proti islamistickým teroristům. Danielle vyplouvá na výzkumné lodi opačným směrem a připravuje se na riskantní sestup na dno Grónského moře. James se ocitá v zajetí džihádistů, kteří jej drží v nelidských podmínkách. Danielle se zase stává dobrovolným vězněm omezeného prostoru výzkumné lodi a podmořské ponorky. Oba sice ve zcela odlišných ale něčím si i zvláštně podobných situacích čerpají sílu ze vzpomínek na prožité společné chvíle a v nich zrozeného citu. James i Danielle se ocitají v temných hlubinách, kde je těžko někdo dokáže najít a zachránit.”

Žánr: Drama, Romantický, Thriller

Premiéra: 26.4.2018

Přístupnost: Od 12-ti let

Režisér: Wim Wenders

Země původu: USA, DE, FR, ES

Trailer naleznete: ZDE

Můj názor po zhlédnutí traileru: Podle mě tenhle film vůbec nebude špatný. Myšlenka filmu se mi moc líbí. Kromě toho mě zaujala krajina, kde se film natáčel. Myslím, že tam bude dost hezkých záběrů na moře, a to já teda můžu. Trailer sice podle mě vypadal docela zmatečně, ale tak je to většinou. Podle anotace bych si na tenhle film klidně do kina zašla.
Fakjů pane učiteli 3/Fack ju Göhte 3Obsah: ”Zeki Müller byl jako učitel-samouk vždy zastáncem drsných a nezvyklých metod. Přiměřené násilí na žácích mu nikdy nebylo cizí. Ať už po nich střílel, nasazoval jim pouta, využíval elektrošoky nebo je dokonce nutil se něco ve škole naučit. Ale teď, v třetím díle filmové série Fakjů pane učiteli, přichází okamžik pravdy. Goethovu gymnáziu ubývají studenti a od dalšího školního roku mu hrozí zavření. Poradce pro volbu povolání oznámil Zekiho třídě, že po škole nemají nikde žádnou šanci a navíc je teď čekají testy, které mají prověřit jejich schopnost vůbec dojít k maturitě. Mezi učiteli i studenty zavládne děsivá deprese. Pedagogové se bojí, že přijdou o práci. Studenti propadají zoufalství z toho, že dveře k lepší budoucnosti jsou pro ně definitivně zavřené. Ředitelka Gudrun Gerster všechny tyto starosti s radostí hodí na krk hlavně Zekimu a nové školní posile Biggi Enzbergerové. Mají se postarat o několik rychlých, výrazných studentských úspěchů, aby zabránili zavření školy. A tak jsou na řadě soutěže o nejlepší studentský hudební a výtvarný výkon, o nejlepší školní noviny. Na programu se musí objevit i veledůležitá kampaň proti šikaně na škole. Je tedy na Zekim, aby své svěřence konečně donutil vzít osud do vlastních rukou. Jenže jedna věc je někoho přesvědčit a druhá, aby to pak dotyční i udělali. Na řadu přichází další Zekiho novátorské pedagogické postupy zahrnující i nelegální podkožní čipování studentů, aby se mu netoulali za školou. Protože studenti Chantal, Danger, Zeynep i Burak mají vedle obtížné vzdělatelnosti i jiné, hodně odlišné problémy. Je vůbec nějaká naděje, že Zeki k maturitě protlačí celou 11. B?”

Žánr: Komedie

Premiéra: 12.4.2018

Přístupnost: Od 12-ti let

Režisér: Bora Dagtekin

Země původu: DE

Trailer naleznete: ZDE

Můj názor po zhlédnutí traileru: Viděla jsem i předchozí dva díly a ať si říká kdokoliv cokoliv, tak mě se ty filmy prostě líbily. Na třetí film se tím pádem moc těším a určitě si ho nenechám ujít. Film na Oskara to asi zrovna nebude, ale už teď vím, že se u něho pořádně zasměju.
Dvě nevěsty a jedna svatbaObsah:”Marie je typická městská singl. Pracuje sice jako úspěšná televizní moderátorka, ale ve vztazích má dar přitahovat samé blbce. Naopak její sestra Karolína už toho pravého našla a plánuje svatbu. Právě kvůli tomu Marie přijíždí po dlouhé době za rodinou na návštěvu do své rodné vesničky. Doma potkává svou dávnou lásku, Jiřího. Během pár okamžiků je jasné, že jejich city nejsou minulostí a skončí spolu v posteli. Jenže celá věc má jeden velký háček. Právě Jiří je snoubencem její sestry.”

Žánr: Komedie, Romantický

Premiéra: 26.4.2018

Přístupnost: Od 12-ti let

Režisér: Tomáš Svoboda

Země původu: CZ

Trailer naleznete: ZDE

Můj názor po zhlédnutí traileru: Abych pravdu řekla, tak mě české komedie nijak zvlášť nelákají. Když si můžu vybrat, jestli dám přednost české nebo americké, tak si vždy vyberu americkou. České komedie, které se mi líbily bych spočítala na prstech jedné ruky. Podle traileru soudím, že tahle nebude výjimkou. V kině bych dala prostor jiným filmům, takže se na tenhle nechystám. Každopádně, jestli je někdo z Vás můj opak a miluje české komedie, tak je tenhle film určitě pro něj.
V pasti času/A Wrinkle in TimeObsah: ”Meg Murryová je typická středoškolačka, která bojuje s nízkým sebevědomím a která touží zapadnout. Je dcerou světoznámého fyzika, je inteligentní a talentovaná, stejně jako její mladší bratr, Charles Wallace, což si však Meg zatím neuvědomuje. Situaci silně zkomplikuje zmizení pana Murreyho, které Meg sklíčí a její matce zlomí srdce. Charles Wallace představí Meg a jejímu spolužákovi Calvinovi tři nebeské bytosti, které přicestovaly na Zemi, aby našli pana Murreyho. Společně se vydávají na dobrodružnou cestu. Pomocí skládání času a prostoru jsou přenášeni na světy za hranicemi fantazie, kde musí čelit mocné zlé síle. Na Zemi se Meg vrátí jen tehdy, když se naučí čelit temnotě ve svém nitru a najde sílu potřebnou k poražení temnoty, jež se rychle šíří vesmírem.”

Žánr: Dobrodružný, Rodinný, Fantasy, Sci-fi

Premiéra: 12.4.2018

Přístupnost: /

Režisér: Ava DuVernay

Země původu: USA

Trailer naleznete: ZDE

Můj názor po zhlédnutí traileru: Disneyovky prostě miluju. Přijde mi, že to jsou pohádky, které mají hlavu a patu. Myslím si, že ani tímto filmem si u mě reputaci nezkazí. Podle traileru mi přišly i postavy krásně zpracované.
Rampage: Ničitelé/RampageObsah: Mezi samotářským primatologem Davisem Okoyem a výjimečně inteligentním gorilím samcem Georgem, o kterého se Davis stará od jeho narození, vzniklo velmi pevné pouto. Nezdařený nebezpečný genetický experiment však změní toho mírného lidoopa v obrovské zuřící monstrum. A jako by to nestačilo, brzy se zjistí, že podobně jsou zmutována i další zvířata. Když se tito uměle vytvoření alfa predátoři nekontrolovatelně řítí Severní Amerikou a ničí vše, co jim přijde do cesty, Okoye začne ve spolupráci se zdiskreditovaným genetickým inženýrem vyvíjet protilátku a probíjí se nevyzpytatelným bojištěm, nejen aby zastavil hrozící celosvětovou katastrofu, ale také aby zachránil strašlivého netvora, který býval jeho přítelem.”

Žánr: Akční, Dobrodružný

Premiéra: 12.4.2018

Přístupnost: Od 12-ti let

Režisér: Brad Peyton

Země původu: USA

Trailer naleznete: ZDE

Můj názor po zhlédnutí traileru: Začnu tím, že ve filmu hraje můj oblíbený herec, Dwayne Johnson. Už to je pozitivum a lákadlo k tomu, abych film viděla. Příběh mi přijde fajn, ale opět mě poněkud zarazil trailer. Přijde mi, že se do těch dvou minut snaží nahustit co nejvíce akčních scén, aby to nalákalo lidi. Pak to ale přinese více škody než užitku. Každopádně si myslím, že tenhle film bude stát za to.


Zdroje obsahu a obrázků: ZDE a ZDE


Láká Vás nějaký z těchto filmů? Na co plánujete zajít v blízké době do kina?


18 komentářů:

 1. Tak já se určitě těším na Fakjů pane učiteli 3, minulé dva díly se mi líbily :) Takové ty odlehčené komedie jsou fajn.

  LENN

  OdpovědětVymazat
 2. fantastic selection, amazing films.
  Great post, so lovely and interesting! Like it!
  Have a nice weekend dear friend! ♥

  Malefica

  OdpovědětVymazat
 3. Těším se na Fakjů pane učiteli 3. určitě to bude sranda :)
  MyGoldenMind

  OdpovědětVymazat
 4. Až na dno a v Pasti času bych chtěla vidět + ještě nějaké další :D

  SmileThess

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že oba dva filmy budou stát za to :)

   Vymazat
 5. Ja osobne sa neviem dočkať Avengers. Už sa to blíži a stále nie som nejak ptipravená. Ale okrem toho sa moc teším na Rodinku úžasných 2. Je to moja najoblúbenejšia filmová animovaná rozprávka.

   xxAlexandra MS ALWAYS LATE

  OdpovědětVymazat
 6. V pasti času se chystám brzy číst, možná pak budu zvědavá i na film. Ostatní mě nelákají.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já bych si to taky chtěla někdy přečíst :)

   Vymazat
 7. Na Fakjů pane učiteli 3 se těším naprosto neskutečně:D.
  Windy pink style

  OdpovědětVymazat
 8. Nedávno jsme byli na Věčně tvá nevěrná :), ale viděli jsme ukázky na dvě nevěsty a jedna svatba a zaujal mě :)

  Shard of Dreams

  OdpovědětVymazat
 9. Dvě nevěsty a jedna svatba ? Jsem prvně myslela, že je to nějaká americká bláznivá komedie.. No.. a pak se objevilo jméno Jiří. :D

  Dokonalý tabu

  OdpovědětVymazat