čtvrtek 30. listopadu 2017

Univerzita výjimečných - Zkouška

Ahoj všichni,


Dnes Vám napíšu něco málo o knize Univerzita výjimečných. Někdo z Vás už o ní možná slyšel, někdo asi ne. Mě ke koupi této knihy přiměla jedna moje kamarádka. Za to jsem jí teď docela vděčná. Věřte nebo ne, do knihy jsem se tak začetla, že jsem ji měla přečtenou během 2 dnů.


Anotace
”Cia právě ukončila střední školu a napjatě očekává, jestli bude vybrána do celostátního programu pro nejnadanější studenty. Pouze oni totiž mohou studovat na univerzitě v Tosu a pomáhat obnovit válkou zničenou zemi. Musí však obstát v testování, kterým projdou jen ti opravdu výjimeční. Cia tu šanci dostane. Těsně před odjezdem se jí otec svěří s útržky děsivých vzpomínek, které má na testování on. Radost z úspěchu vystřídají strach a nejistota. Cia začíná tušit, že ji čeká tvrdá zkouška, ve které nepůjde jen o znalosti, ale i o to dobře se rozhodovat a správně odhadnout lidi. Když opouští město, v uších jí zní otcova zoufalá rada: „Cio, nevěř vůbec nikomu“. Hlavou víří pochybnosti, zda rozhodnutí vydat se do Tosu bylo správné a zda se ještě někdy vrátí domů…”

Jak bych příběh popsala vlastními slovy:
Nadanou dívku jménem Cia jednoho dne vyberou mezi pár vyvolených. Ti se následně odeberou do města Tosu, kde mají studovat na univerzitě. Cia však netuší, jak nebezpečné to může být. A když to zjistí, tak už je pozdě na návrat domů. Musí se o sebe postarat sama a musí hlavně přežít.


Do téhle knihy jsem se začetla docela rychle, od nějaké 30-té strany už jsem hltala každé slovo a vůbec jsem se od ní nemohla odtrhnout. Když už jsem se teda odtrhla, tak jsem stejně přemýšlela nad příběhem. Prostě...mě to celé pohltilo. Možná začátek byl trochu zmatený, ale zbytek knihy to stoprocentně vynahrazuje. Nebyla tam žádná pasáž, která by mě nudila a nebavila, pořád se tam něco dělo. Bylo tam neskutečné množství nečekaných a akčních situací. Nemohli jste si prostě říct, že si přečtete jednu kapitolu a končíte, protože v tu chvíli to začalo být ještě zajímavější.

Po přečtení poslední stránky jsem si okamžitě sedla k počítači a začala jsem hledat, jestli už je v Česku dostupný druhý díl této trilogie.


Asi jediné, co bych knize vytkla je to, že v některých pasážích dost silně připomíná knihu Hunger Games.
 
Kniha se mi moc líbila a jestli se Vám líbily Hunger Games, tak Vám ji určitě doporučuji. Je to takové lehčí nenáročné čtení. A podle mě je rozhodně nadprůměrná.
 
 
Má nejoblíbenější postava z knihy: Docela jsem měla ráda hlavní hrdinku Ciu a také její nejlepší kamarádku Daileen. Docela mě mrzelo, že Daileen byla v knize zmíněna jenom párkrát.
 
Má nejméně oblíbená postava z knihy: Tady jich taky bylo hned několik, ale nechci Vám moc spoilerovat, které postavy jsou v knize záporné. Mně byl třeba extrémně nesympatický Roman, jeden z uchazečů.

Univerzitu výjimečných bych Vám rozhodně doporučila.

Ohodnotila bych ji 4* z 5*.


Pokud byste měli o zakoupení knihy zájem, tak ji seženete ZDE.Slyšeli jste někdy o této knize? Četli jste ji? Zaujala Vás nějak?

 

6 komentářů:

 1. Tuhle knížku jsem si chtěla přečíst už dávno, ale vždycky na ní zapomenu:D.
  Tak snad už si na ní čas udělám:D. Super recenze!
  Windy pink style

  OdpovědětVymazat
 2. knižku nepoznám a nečítala som ju... ale vyzerá super z podľa tvojej recenzie! :).

  THE WORLD BY KEJMY | CHRISTMAS GIVEAWAY

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to musíš co nejdříve napravit :)

   Vymazat
 3. Četla jsem a vůbec se mi nelíbila. Ano, měla jsem ji zhltnutou za pár hodin, ale to bylo asi tak všechno pozitivní, co bych tam našla. V příběhu jsem nenašla téměř nic originálního. Celé to byla jen smíchanina Hunger Games a Divergence. Postavy byly většinou bezduché a takové mdlé a když už jsem si někoho oblíbila, tak jsem později zjistila, že je to také jen okopírované (ta dvojčata s dobrým smyslem pro humor - úplně jako Fred a George z HP). :/ Takže za mě nic moc.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Trochu podobné Hunger Games to je, ale zrovna okopírované to podle mě není :) Mrzí mě, že se ti kniha nelíbila, ale každému asi sedne něco jiného :) Já jsem si ji oblíbila a mám v plánu číst i další díly :D

   Vymazat