středa 11. října 2017

Dívka ve vlaku

Ahoj všichni,


Dnes bych Vám chtěla říct něco málo o knize jménem Dívka ve vlaku. Hodně lidí mi ji doporučovalo a hodně naopak nedoporučovalo. A jaký mám na ni názor já?Anotace
”Den co den Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna a po cestě si prohlíží útulné předměstské domky. Když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, pravidelně se jí naskýtá letmý pohled do soukromí jednoho mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva zná. Představuje si, že je zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess. Jednoho dne však Rachel letmo zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak... Krátce nato se Rachel z novin dozví, že se ”její” Jess pohřešuje, a i když si není jistá, zda tím nenadělá více škody než užitku, rozhodne se obrátit na policii. A ačkoli by se jí nic z toho zdánlivě nemělo týkat, stále více a více se zaplétá do příběhu, ve kterém je těžké věřit i sám sobě, natožpak ostatním, a jenž nakonec obrátí život naruby úplně všem...”

Jak bych příběh popsala vlastními slovy
Od té doby, co se Rachel rozvedla se svým manželem Tomem má problém s alkoholem. Ten ji ničí celý její život a i ji samotnou. Vždycky, když jede vlakem do práce, tak v jednom domku vídá jeden mladý pár. Myslí si, že jejich manželství je dokonalé, ale opak je pravdou. Jednoho dne se Rachel opět opije a udělá pár věcí, které by nikdy udělat nechtěla. Druhý den zjistí, že se žena, na kterou se vždy dívala z vlaku ztratila. Rachel ji chce pomoct najít, ale zaplétá se do toho více, než by chtěla.


 
Do knihy jsem se začetla po pár stranách, takže se začtením jsem žádný velký problém neměla. Co mi však trochu vadilo bylo to, že je kniha psána jako deník z pohledu tří různých osob a čas se tam různě protíná. Jednou čtu, co se stalo ve čtvrtek 18. července roku 2013, a najednou se na další straně dostaneme na datum 7. března roku 2013. V polovině knihy jsem si na to zvykla, a už mi to ani nepřišlo nijak zvláštní.
Další zajímavou věcí je, že Dívka ve vlaku je jednou z mála knih, kde mi byla naprosto nesympatická hlavní postava, tedy Rachel. Byla to alkoholička, to ano, ale její občasné chování by si mohl vysvětlit málokdo. Co se mi naopak líbilo, bylo to, že v knize nebyly žádné nudné pasáže, skoro vždycky se tam něco dělo. Také má autorka dost zajímavý styl psaní, ten si mě hned získal. Na vraha jsem měla podezření, ale to se mi někdy v polovině knihy vyvrátilo. Tam jsem začala mít nové podezření a to, jak se na konci knihy ukázalo, bylo to správné.

V knize se vyskytuje dost přímé řeči, která je leckdy nespisovná, jinak je kniha napsáno docela spisovně.

Abych to shrnula, tak musím říct, že mě kniha nijak výrazně nešokovala, ale ani mě nijak nezklamala. Je to takový lepší průměr.

 
Má nejoblíbenější postava z knihy: No, tady nastává docela problém. V knize jsem nenašla žádnou postavu, kterou bych nějak obdivovala nebo bych ji měla vyloženě ráda.

Má nejméně oblíbená postava z knihy: Těch tam bylo naopak hodně, ale mezi jednu z mých nejméně oblíbených postav patřilo určitě Rachel. Někdy mě svým chováním doháněla k šílenství.

Knihu bych Vám doporučila. Je to zase něco trochu jiného.

Ohodnotila bych ji 3,5* z 5*Pokud by jste měli o zakoupení knihy zájem, tak ji seženete například ZDE.A Vy už jste Dívku ve vlaku četli? Jaký na ni máte názor?

 

18 komentářů:

 1. Já si jí chtěla přečíst hrozně dávno, ale vždycky jsem na to zapomněla:D
  Windy pink style

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Třeba se k ní ještě někdy dostaneš :)

   Vymazat
 2. to by asi nebola kniha pre mna, ja potrebujem mat rada hlavnu postavu :)
  LIFE IN PICTURES BY LU

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je pravda, že já taky spíše preferuji knihy, kde je hlavní hrdina sympatický :)

   Vymazat
 3. Já jsem knížku nečetla a ani mě neláká, viděla jsem film a to mi stačí :)

  Another Dominika

  OdpovědětVymazat
 4. Když to byl boom, tak jsem si chtěla knížku přečíst, ale nějak jsem se k tomu nedostala. Tak jsem si řekla, že si jí přečtu až budu jezdit do školy a budu chtít zaplácnout čas ve vlaku. Ta chvíle nadešla, takže se na ní brzo vrhnu a jsem zvědavá jak se mi bude líbit :)
  Inspiration by Linda

  OdpovědětVymazat
 5. Moc pěkná recenze :) Na tuhle knihu se už celkem dost dlouho chystám, ale u nás v knihovně je na ni čekací doba téměř nekonečná :)

  OdpovědětVymazat
 6. To přehazování dnů a osob mi ze začátku taky trošku vadilo, ale nakonec to bylo docela fajn. M2 se kniha líbila, určitě více než film, což takhle bývá u většiny zfilmovaných knih :) s tvým hodnocením souhlasím :)

  OdpovědětVymazat
 7. Tuhle knihu jsem četla v originále a příběh se mi moc líbil! Pěkná recenze, těším se na další:)
  Knihokopka

  OdpovědětVymazat
 8. Já viděla film a vůbec jsem se v tom nemohla vyznat, přišlo mi to hrozně složité na pochopení, ale jinak se mi líbil :) asi zauvažuju i o knižní verzi, ale zatím mám na programu Nesba :)

  LENN

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nesba mám už taky dlouhou dobu v programu, ale zatím jsem se k němu bohužel ještě nedostala :/

   Vymazat
 9. Knížku jsem nečetla ale četla jsem o ní hodně recenzí a vím že byla i je dost populární. Pěkná recenze ale podle obsahu díla nevím jestli by tohle bylo něco pro mě.

  OdpovědětVymazat