čtvrtek 2. března 2017

Storytime - Metro

Ahoj všichni,

Každý z Vás už jistě na vlastní kůži zažil nějakou situaci, kde se někdo nechoval moc příjemně ke starším lidem. Jestli ne, tak jste o tom určitě alespoň slyšely. Šmejdi, různí podvodníci, ale také lidé, kteří jim nadávají. Každý bude jednou starý. K důchodcům a starším lidem by jsme se dle mého měli chovat s respektem a úctou. Ale proč o tom mluvím... Chtěla bych se s Vámi podělit o jednu nepěknou událost, kterou jsem zažila minulý týden.


Jednoho dne si jedu metrem po Praze. Všechno probíhá normálně až do té doby, co přijde revizor. Ukážu mu jízdenku a dál už se o to nestarám. Na další stanici vystupuji a kráčím si k eskalátorům. Najednou za sebou uslyším dupot. Aniž bych se stihla otočit, tak do mě někdo nehoráznou silou vrazí a běží dále k eskalátorům, hned za ním revizor. Já to jen tak tak ustojím, aniž bych spadla. V tu dobu už je černý pasažér skoro u eskalátorů. Tam zrovna nastupuje nějaká paní, mohlo jí být tak 65 let,  ne-li více.  Ten člověk, který byl skoro jistě bez jízdenky ji odstrčil na stranu a prorazil si cestu. Nebýt člověka za ní, který by ji chytil, tak by dost nepěkně spadla. Revizor už dále nepronásledoval osudného cestujícího a snažil se uklidnit starší dámu. Tolik sprostých slov jsem neslyšela od všech důchodců dohromady, ale myslím, že na to v tu chvíli měla právo, musela být v dost velkém šoku.

Říkám si, jestli to tomu cestujícímu vůbec stálo za to. Mohl si koupit jízdenku, ale neudělal to. Tak mohl alespoň za své činy nést následky a ne před tím utíkat. Takoví lidé se bohužel někdy vyskytnou. Vůbec jim nezáleží na ostatním. Doufám, že černého pasažéra alespoň trochu potrápí svědomí, protože se za tou paní ani neohlédnul, když padala.

2 komentáře:

 1. To je fakt strašný, čeho jsi byla svědkyní.. Já tohle asi nikdy nedokážu pochopit.. Jediný, co mi dalo aspoň trošku naději je, že revizor se snažil o starší pani postarat :)

  Another Dominika

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím s tebou, nechápu, jak to někdo může udělat...

   Vymazat